DünyaSon 24 SaatTüm Haberler

ABD Başkanı Joe Biden’in Covid-19 testi negatife dönmedi

ABD Başkanı Joe Biden’ın 30 Temmuz’da yapılan Covid-19 testi pozitif çıkmıştı. Biden’ın yeni yapılan testi de pozitif sonuç çıktı.

ABD Başkanı Joe Biden, 30 Temmuz’da yapılan Covid-19 testinin de pozitif çıkmasının ardından yeniden karantinaya girmişti.

Doktoru Kevin O’Connor Biden’ın sağlık durumuna ilişkin yayınladığı mektupta, Biden’a yapılan son Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade ederek, “Başkan kendini iyi hissediyor. Bu sabahki test, Başkan’ın keyif aldığı hafif bir antrenmanı bitirmesinin ardından yapıldı” dedi.

Biden’ın ara sıra öksürdüğü ifade edilen mektupta, düne göre daha az öksürdüğü aktarılarak, ateşinin, nabzının, kan basıncının, solunum hızının normal olduğu belirtildi. Biden’ın karantinasının ise devam ettiği aktarıldı.

79 yaşındaki Biden’a 21 Temmuz’da yapılan ilk Covid-19 testi pozitif çıkarken, 27 Temmuz’da yapılan iki testinde negatif çıkması sonrası karantinası sona ermişti. 30 Temmuz’da ise Biden’ın Covid-19 testi yeniden pozitife dönmüştü.

O’Connor, Biden’ın testinin yeniden pozitif çıkmasını antiviral ilaç Paxlovid alan hastaların küçük bir yüzdesinde görülen ‘geri tepme’ vakası olarak tanımlamıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir