GündemManşet

’30 kişi 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulundu’ iddiası

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, aralarında AKP’li isimlerin de bulunduğu yaklaşık 30 kişinin bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, aralarında AKP’li Tokat Belediye Başkan yardımcılarının da olduğu yaklaşık 30 kişinin 14 yaşında bir kız çocuğunu cinsel istismara maruz bıraktığını iddia etti.

Tokatspor’un resmi Instagram sayfasından 32 dakikayı aşan bir canlı yayın gerçekleştiren Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya yaptığı açıklamalarda, kız çocuğunun şikayetini geri çekmeye zorlandığını, soruşturmayı yürüten savcının ise, Mardin’e sürüldüğünü belirtti. 

MA’da yer alan habere göre Akçekaya, istismar olayının 2018 yılında gerçekleştiği belirtirken, söz konusu savcının ismine değinmedi. Ancak HSK kayıtlarına göre 2018 yıllarında Tokat’ta görev yapıp, daha sonra Mardin’e tayin edilen tek bir savcı bulunuyor. Kayıtlara daha önce Tokat’ta Başsavcı olan ve şu an Mardin Cumhuriyet Başsavcısı olan A.T. Haziran 2020’deki HSK Kararnamesi ile Mardin’e atandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir