GündemManşet - YanTüm Haberler

Ziya Selçuk: Aşı olmayan öğretmenlere ‘yaptırım’ hukuki olarak olmaz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 6 Eylül’de açılacağını belirtti ve aşı olmayan öğretmenlere ‘yaptırım’ın hukuki olarak olmayacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında geliştirilen uzaktan eğitim sürecinin sonuna gelindiğini söyleyen Selçuk, “Sağlık Bakanlığı’ndan aldığımız verilere baktığımızda ve biz şu anda tereddütsüz Eylül’de okula başlamakla ilgili bir süreci yönetiyoruz. 31 Ağustos’ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül’den itibaren öğrencilerimiz gelecek” dedi. Selçuk, bu aşamada yeni Covid varyantları ortaya çıkmazsa sürecin artık çok rahat yönetilebileceğini söyledi.

Ayrıca yüzde 15 civarında öğretmeninin aşı olmadığını belirten Selçuk, “Zamanlama, lojistik nedenler olabilir. Yaptırmak istemeyebilir. Bu konuyla ayrıntılı analiz henüz bitmedi. Bizim ‘aşı olmayan öğretmenin eğitim, öğretim yapması söz konusu olamaz’ diye bir yaklaşımımız hukuki olarak olamaz. Biz de gerekirse bire bir konuşur, dertleşiriz. Hiçbir öğretmenimiz hiçbir çocuğu riske atacak bir tercihte bulunmaz” dedi.

Tıklayın: Saray’dan Selçuk’a: Bakan’dan kaynaklanan beceriksizlikten dolayı bir nesli kaybetmek üzereyiz

Tıklayın: CHP’li Adıgüzel: ‘Uzaktan eğitime ara’ kararına Bakan Selçuk’un okulu uymuyor

Tıklayın: Boğaziçili öğrencilerin burs ve kredilerinin kesilmesi Meclis gündeminde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir