Son 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesinde yangın! Hastalar tahliye edildi

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesinde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. 104 hasta başka hastanelere sevk edildi. İBB Başkanı İmamoğlu’da yangın bölgesine gitti.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Hastanedekiler tahliye edilirken, bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sonrası yangın kontol altına alındı. Soğutma çalışmaları sürüyor.

İstanbul Valiliği yetkilileri yangın nedeniyle şu ana kadar ölen ya da yaralanan olmadığını, 104 hastanın başka hastanelere sevk edildiğini bildirdi.

Balıklı Rum Hastanesinin huzurevi bölümünde yangının çıktığı belirtiliyor. Bazı hastalar tekerlekli sandalyede, sedyede bazen de kucakta dışarı çıkarılıyor.

Tahliye edilenler, Topkapı Üniversitesi Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Yerleşkesinin bahçesine getirildi.

Yangın bölgesine giden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yetkililerden bilgi aldı.

İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada da hastanenin 130 yıllık bir bina olduğunu ve ahşap bölümün yandığını anlattı.

İmamoğlu, “Balıklı Rum Hastanesi bizim için çok kıymetli bir kurum. Hastane olarak da çok kıymetli. Onu tekrar hep birlikte ayağa kaldırırız, biz de yanında oluruz. Esas olan burada can kaybının olmaması ve bir an önce de yangının kontrol altına alınması. Diğer kısmını hep birlikte hallederiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir