EmekManşetSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Yemeksepeti eylemi sürüyor

Yüzde 17’lik zam dayatmasına karşı iş bırakan Yemeksepeti kuryelerinin eylemi sürüyor. Kuryeleri 3 gündür genel merkez önündeki bekleyişlerini sürdürüyor.

Siyasi partilerden destek ziyareti

Yemeksepeti motorlu kuryeler
Yemeksepeti kuryelerinin eyleminden

Yemeksepeti yönetiminden görüşme talep eden Yemeksepeti işçileri eylemlerinin 3 günde genel merkez önünde taleplerini haykırdı. Enflasyonun altında ezilmek istemediklerini söyleyen işçiler, “Hakkımızı almadan dönmek yok” dedi. Eylemin 3. gününde Yemeksepeti işçilerini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İyi Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ziyaret etti.

“Televizyonlar bu hikayeyi görmüyor”

Yemeksepeti işçilerinin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını söyleyen Gürsel Tekin, “İşçileri temsil eden tüm sendikaları da burada olmaya davet ediyoruz. Burada taleplerini haykıran işçilerin kamuoyunda ses getirmesi için televizyonların gazetecilerin de burada olmasını çok isterdik. Burada birçok gazeteci emekçi arkadaşımız var ama o televizyonlar akşamları hikaye anlatanlar buradaki canlı hikayeyi görmüyor. Burada birçok işçiyi örgütlü mücadeleden uzaklaştırabilirler asla ve asla vazgeçmeyin. Sendikalaşın, sendikalaşın, sendikalaşın!” dedi.

“Tüm kamuoyununun duyması gerek”

3 gündür Yemeksepeti Genel Merkezi önünde eylemlerini sürdüren işçileri selamlayarak sözlerine başlayan TİP Milletvekili Sera Kadıgil ise, “Bu insanların neden burada olduğunu akşam evinde oturup Yemeksepeti’nden pizza sipariş edecek olan herkesin iyi dinlemesi lazım. Devletin açıkladığı enflasyon yüzde 38 gerçek enflasyon yüzde 114 her şey bu kadar pahalanmışken Yemeksepeti işçilere zammı çok görüyor. Bunu bütün kamuoyunun duyması gerek” diye ifade etti.

İşçilere seslenen İyi Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Türkiye’de bir Çin modeli uygulanmak isteniyor buna müsade etmeyeceğiz. Arzu ettiğiniz yaşam şartlarına hak ettiğiniz hayata kavuşmanız ve kavuşmamız için mücadelenizde yanınızda olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir