GündemManşet - Yan

Yeme-içme yerlerinde çalışma saatleri değişiyor

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile gereği yeme-içme yerlerinin çalışma saatleri Ramazan’ın sona ermesiyle değişecek.

İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanmaya ilişkin olarak yayımladığı genelgesi gereği yeme-içme yerleri ile çevrimiçi yemek sipariş firmalarının çalışma saatinde 13 Mayıs Perşembe günü itibarıyla değişikliğe gidilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan karar doğrultusunda, artan koronavirüs vakalarını düşürmek amacıyla uygulanan tam kapanma, 29 Nisan saat 19.00’dan beri devam ediyor. 

17 Mayıs 05.00’te sona erecek tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bu dönemde, Ramazan Bayramı’nın birinci gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis şeklinde hizmet veren yeme-içme yerleri ile firmalar, Ramazan’ın sona ermesiyle saat 01.00’e kadar paket servis yapabilecek.

Bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatlerinde, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bunların sadece ekmek satan bayileri ise gün boyunca hizmet vermeye devam edecek.

https://yaziyor.org/2021/05/06/tam-kapanma-suresi-uzatilacak-mi-fuat-oktay-yanitladi/
https://yaziyor.org/2021/05/10/konyadan-tam-kapanma-manzaralari/
https://yaziyor.org/2021/05/10/izmirde-tam-kapanma-cezalari-34-milyon-tlyi-asti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir