GündemManşet - Yan

“Usulsüz ihaleleri genel merkez biliyor” diyen AKP’li istifa etti

Manisa Yunusemre Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Hamza Durmuş, AKP içerisindeki rant kavgalarını açıklayarak istifa etti.

Manisa Yunusemre Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Hamza Durmuş, partide yaşanan usulsüzlükler ve rant kavgaları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Durmuş, Yunusemre Belediyesi ile AKP teşkilatı arasında rant kavgası yaşandığını belirterek salgın dönemiyle birlikte usulsüz harcamalar ve satışların yapıldığını söyledi.

Durmuş’un istifa açıklaması şöyle:

“Uzun yılladır AK Parti gençlik kollarında bulundum ve hizmet ettim. Bununla beraber Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Yunusemre ve Şehzadeler olmak üzere merkez iki ilçenin Yunusemre ilçesinde kurulduğunda ilçe yönetim kurulunun farklı birimlerimde görev aldım. Bunun ardından Yunusemre meclis üyeliğinde görev aldım. 

“Genel merkez biliyordu”

Son iki yıl belediye meclis üyeliği yaptığım dönemde seçimlerin ardından 2019 krizi ve ardından 2020 covid salgınının başlamasıyla birlikte belediyemizde son iki yıldır alınan kararlarda bölgemde bulunan taşınmazların hunharca satılması, gereksiz olan spor kulübünün çılgınca harcamaları, imar ve inşaat alanındaki doğrudan teminler ve usulsüz ihaleleri içinde bulunduğum siyasi partimin görmesine ve rahatsızlıkların genel merkezin bilmesine rağmen ‘kol kırılır yen içinde kalır’ baskısından dolayı rahatsızlığım had safhaya ulaştı.

Belediye meclis üyesi olarak vermiş olduğum önergelerin ve itirazlarımın grubumda kabul görmemesi, başkanın ve idareci kısmının teşkilatla savaş içinde olması, vekillerin bu savaşa göz yumması, tabanın parti içindeki olaylardan rahatsız olması, bunun üzerimde büyük vebali olduğunun bilincindeyim. 

“Bu kadar usulsüzlüğü göz ardı edemeyeceğim”

Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kadar mücadele etmesine rağmen Yunusemre Belediyesi’nin rantları doğrultusunda başkanın ve avarelerinin ihya olma isteği ve bu kadar usulsüzlüğü göz ardı edemeyeceğim. Gelecek nesillerin vebalinin ağırlığı altında kalmaktan sakındığım için ve bunu yüzlerce kez sorumlu olduğum teşkilatım ve bu usulsüzlüğü yapan belediye başkanı ve özel kalemini defalarca ikaz ettim. 

“Rant kavgası bitmeyecek”

Maalesef ilçemiz bir adam üzerinden gelecek nesillerin emanetini heba etmemeli. Anladığım kadarıyla teşkilat ve belediye arasındaki rant kavgasının bitmeyeceği bana ve bölgeme zarar vereceği kanaatindeyim. 08/04/2021 tarihinden itibaren mensubu olduğum siyasi partim AK Parti üyeliğinden istifa ediyorum. Bugünden itibaren belediye meclis üyeliğimi bağımsız olarak devam ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunar kamuoyuna duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir