GündemPolitikaSon 24 SaatTüm Haberler

Urfa’da 4 kişi tutuklandı

Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 15 ile 25 Haziran tarihleri arasında gözaltında alınan 4 kişi daha “örgüt üyesi olmak” iddiası ile tutuklandı.

Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 15 ile 25 Haziran tarihleri arasında Urfa’nın Suruç ve Viranşehir ilçelerinde gözaltına 8 kişi polisteki işlemlerinin ardından Urfa Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılığa,  “örgüt üyesi olmak” ve “örgüte yardım ve yataklık etmek” iddiası ile ifade veren Abdullah Basiyan, Abdurrahman Mutlu, Mustafa Başkut ve Orhan Demircan adlı yurttaşlar tutuklama talebi ile sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 4 kişi tutuklanarak Urfa T Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

Aynı iddialar doğrultusunda tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Dilşah Başkut, Hasan Yıldız, Yakup Yıldırım ve Adem yılmaz ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Aynı dosya kapsamında gözaltına alınan ve 25 Haziran’da adliyeye çıkarılan Mikail Akgöbek tutuklanırken, Bozan Erdem ile İsmail Koşti adlı yurttaşlar ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir