GündemManşet - Yan

Twitter’da gündem: 128 milyar dolar nerede?

CHP tarafından billboardlara astırılan ve üzerinde 128 milyar dolar nerede? yazan afişlerin sökülmesi sonrası, binlerce kişi aynı soruyu Twitter’da soruyor.

CHP’nin afişlerinin sökülmesi üzerine başlayan tepkiler sonrası sosyal medyadan çok sayıda kişi 128 milyar dolar nerede?” diye sordu.

CHP Bursa’nın Mudanya İlçe Başkanlığı’nda billboardlara astırdığı ‘128 milyar dolar nerede?’ afişleri gece yarısı söküldü.

‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla soruşturma

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Mudanya Belediyesine ait reklam panolarındaki ilan sebebiyle Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan resen soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, gerekli işlemleri başsavcılıkça sürdürüldüğü kaydedildi.

Bursa Valiliği’nce yapılan açıklamada da “Mudanya Belediyesi’ne ait 6 reklam panosuna bugün asılan ‘128 milyar dolar nerede’ ve ‘CHP’ yazısı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi silueti bulunan afişlere Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığının el konulması talimatı üzerine, söz konusu afişler güvenlik güçleri marifetiyle kaldırılmıştır” ifadesi kullanıldı.

Kılıçdaroğlu da sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldığı bir televizyon programında sökülen afişlerden bahsetti. Kılıçdaroğlu, yayının ardından Twitter’dan “128 milyar dolar nerede?” diye sordu. Sosyal medyada da çok sayıda kişi ‘128 milyar dolar nerede?’ diye sorarak paylaşım yapmaya başladı.

CHP’li belediyelere talimat

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, Türkiye genelinde CHP’li belediyelerde pankart ve billboardlara ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusunun asılacağı belirtildi.

CHP, Merkez Bankası’nın rezervlerinin 128 milyar dolar eksik olduğunu sık sık dile getiriyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir