Bilim ve TeknolojiSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

TürkNet internet ücretlerine zam geldi: GigaFiber kullanıcıları etkilenmeyecek

TürkNet, internet ücretlerinde fiyat artışı kararı aldığını duyurdu. Yeni zamlı fiyatlardan TürkNet GigaFiber altyapısını kullanan kullanıcıların etkilenmeyeceği bilgisini de paylaştı.

Uzun zamandır ekonomik krizle yaşayan Türkiye’de zam gelmeyen gün nerdeyse yok. Bu kez de TürkNet’ten geldi zam haberi. TürkNet halihazırda geçtiğimiz aylarda kullanıcıların faturalarını 140 TL’ye çıkarmıştı.

Bu kez de yerleşik operatör ücretlerine zam geldi.

Şirket port ücretlerine gelen zamlar sonrası faturalara yansıyacak yeni zam planlarını duyurdu.  

Yüzde 21’lik zam

TurkNet, 139,90 TL’lik internet ücretini 169,90 TL’ye çıkarttı. Yeni ücretin 1 Ağustos itibarıyla geçerli olacağı açıklandı. Şirket, zammın gerekçesi olarak yüzde 67 oranındaki port ücreti zammını gösterdi ve bunun tüm operatörleri etkilediğini belirtti.

Zam kimleri etkileyecek

TurkNet GigaFiber altyapısı kullanan kullanıcılar için ise zam geçerli olmayacak. Yani zam, TurkNet’in kendi altyapısını kullanmayan kullanıcıları etkileyecek. TurkNet, ayrıca ilerleyen zamanlarda GigaFiber altyapısını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve bu yıl sonuna kadar GigaFiber’i 1 milyon haneye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.  

Mevcut kullanıcılara toplu ödeme seçeneği

TurkNet, ekonomik koşullar nedeniyle uygulanan bu fiyat artışından kullanıcıların minimum düzeyde etkilenmesi için mevcut kullanıcıların 139,90 TL’lik aylık tutarı 10 aylık peşin veya 3 taksitle ödemelerine imkan tanıyacaklarını duyurdu.

Gelecekteki zamlardan etkilenmek istemeyen kullanıcıları bu yola gidebiliyor.

Kullanıcılar, yine istedikleri zaman paketlerini iptal edip, kullanmadıkları ay için ücret iadesi talep edec

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir