DünyaManşet

Türkiye’de Corona Virüs vaka sayısı 359’a ulaştı

Gelen son dakika haberleri ile corona virüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Covid-2019’un bulaştığı insan sayısı 250 bine yaklaşırken, ölü sayısı ise 10 bini aştı. 60 milyon nüfuslu İtalya’daki can kaybı sayısı, yaklaşık 1,5 milyar nüfusa sahip Çin’i geçti.

Türkiye’de ilk kez mart ayında görülmeye başlayan Corona Virüsü salgını gündemdeki yerini koruyor. Corona Virüsü’nde dünya genelinden ürküten haberler gelmeye devam ederken, Türkiye’deki durumla ilgili açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geliyor. Koca, Corona Virüsü vaka sayısıyla ilgili son bilgilendirmeyi Twitter hesabından yaptı. Şu ana kadar toplam 4 kişinin hayatını kaybettiğinin bilgisini veren Koca, vaka sayısını da 359’a ulaştığını açıkladı.

Koca, Twitter hesabından Kovid-19’a ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Son 24 saatte yapılan 1981 testten 168’i pozitif çıktı. 191 olan hasta sayımız 359’a ulaştı. Hastalarımızdan 85 yaşındaki bir hanımefendiyi kaybettik. Daha önce vefat eden bir hasta Kovid-19 olarak değerlendirildi. Toplam kaybımız maalesef 4 oldu. Acımız arttı ama başaracağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir