GündemManşet - YanMedyaSon 24 Saat

TRT ‘Thodex’ haberini kaldırdı

TRT Haber, Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonun detaylarını paylaştığı haberi kaldırdı.


TRT Haber, bugün üst düzey emniyet kaynaklarına dayandırarak ‘Thodex operasyonunda sona gelindi’ başlığıyla bir haber yayımladı. Haberinde operasyonun ayrıntılarına yer veren TRT Haber ‘Operasyonun birkaç gün içerisinde tamamlanması planlanıyor’ dedi.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalandıktan sonra işleyecek süreci de detaylarıyla anlatan TRT haberde şu bilgilere yer verdi:

“Faruk Fatih Özer’i yakalamak için başlatılan operasyon Başkent Tiran merkezli 4 ülkede devam ediyor.

’48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek’

Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol’e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer’e Arnavutluk’ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.

Haber kaldırıldı

TRT Haber sabah saatlerinde siteye koyduğu haberi öğlen saatlerinde kaldırdı. İlgili haber linkine sitede ulaşılamıyor. Site içinde arama yapıldığında da haber başlığı çıkıyor, ancak tıklandığında ‘404’ hata kodu veriyor.

TRT 'Thodex operasyonunda sona gelindi' haberini kaldırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir