DünyaManşetSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

THY ve Pegasus Ukrayna seferlerini iptal etti

Rusya’nın Donbass’a ‘özel operasyon’ başlatması ve Ukrayna hava sahasının kapatılması sonrası THY ve Pegasus, Ukrayna’ya düzenledikleri seferleri iptal ettiğini duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY), Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebiyle ülkeye düzenlediği tüm seferlerini iptal ettiğini duyurdu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir” ifadelerini kullandı.

THY, Ukrayna’da başkent Kiev, Herson, Harkiv, Lviv, Mykolaiv, Odessa ve Zaporijya kentlerine karşılıklı seferler düzenliyordu.

Pegasus’un sosyal medya hesabındaki açıklamasında ise, “Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle 24.02.2022 tarihli Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir. Değişiklik ya da iade işlemlerinizi; https://flypgs.com/bilet-islemleri ve mobil uygulamamızdan ya da 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz” dedi.

Askeri harekat başladı

Rusya’nın Donbass’taki iki cumhuriyetin bağımsızlığını tanıma kararı almasının ardından bu sabah bölgeye Rus askerleri girmeye başladı. Sabah erken saatlerde ulusa sesleniş konuşması yapan Putin, Donbas’ın askeri yardım istediğini hatırlatarak, “Buna bağlı olarak özel bir askeri operasyon düzenlemeye karar verdim. Operasyonun amacı sekiz yıldır Kiev rejimi tarafından istismara, soykırıma maruz kalan insanları korumaktır. Rusya Federasyonu vatandaşlarına da dahil olmak üzere sivillere karşı çok sayıda kanlı suç işleyenleri adalete teslim etmenin yanı sıra Ukrayna’nın Nazizm’den ve militarizmden arındırılması için çaba göstereceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir