GündemTüm HaberlerYaşam

Tekel bayisine giren hoca: Tövbe et!

İstanbul’da bir tekel bayisine giren ve “vazifesini” yerine getirdiğini öne süren hoca tekel bayi işletmecesine Ramazan ayını işaret ederek “Sezon geçmeden sen de artık şişeleri indir, tövbe et artık abi ” dedi.

Hayırların Fethi Derneği (HAYFED) adlı dinci bir derneğin bünyesinde çalışma yürüten hoca Ramazan ayı yaklaşıyor diyerek bir tekel bayisine girdi. Bayinin sahibine alkol satmaması telkininde bulundu.

‘Sezon bitmeden tövbe et’

Bayi sahibine selam verdikten sonra “Müslümanın müslüman üzerinde hakkı vardır” diyen hoca şunları söyledi: “Biri selam, siz selamımızı aldınız, Allah razı olsun. Biz de diyoruz ki herkesin vazidesi var, bizim vazifemiz de hatırlatmak. Dünya hayatı çok kısa, rabbimiz öyle buyuruyor Kur’an’da. Şu dünya hayatı sizi aldatmasın diyor. Şu dünya bizi peşinden koştururken rabimizi razı edecek ammellerle iştirak edelim diyoruz.”

“Kul günahı işliyor ama akabinde de tövbe ediyor” diye hoca işletmeciden tövbe etmesini istedi.

Konuşmanın devamında kampanya indirimlerden bahseden Hoca sezon sonu indirimlerini örnek verdi. “Bizim sezon geçmeden tövbe edelim, kampnaya aylarındayız. Rabbimiz öyle diyor Kur’an’da.”

‘Severim doğuluları’

Hocanın işletme sahibine “Sen doğulusun, severim iyi insanlar doğulular” demesi de dikkat çekti.

Başka tekellere de gidip konuştuğunu söyleyen hoca, “Çoğu borca girdik, çıkamıyoruz diyorlar” şeklinde ifade edince işletme sahibi bu işi bırakmayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir