ManşetPolitikaSon 24 SaatTüm Haberler

Tanju Özcan’ın ayrımcı mülteci uygulamasına destek ziyareti

Merkezi Yalova’da bulunan ve 20 den fazla ilde şubesi olan Yeniden Aydınlanma Derneği üyeleri mülteciler konusundaki ayrımcı uygulamalarına destek için Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etti. Özcan’ın ayrımcı uygulaması tepkilere neden olmuştu.

Yeniden Aydınlanma Derneği Genel Başkan Halil Konuşkan’ın yanında Yalova başkanı, Gölcük başkanı, İstanbul şube başkanı ile on kişilik grup Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a destek ziyaretinde bulundu.

Heyet ziyaret sırasında 2019 yılı Ağustos ayında gerçekleştirdiği mültecilerle ilgili araştırma raporunu da Özcan’a sundu.  

Tanju Özcan, hükümetin mülteci, göçmen yada sığınmacılara vatandaşlık hakkı veremeyeceği, çünkü Birleşmiş Milletler kararına Türkiye’nin şerh koyduğunu, bunun ancak bir anayasa değişikliğiyle yapılabileceğini bunun dışındaki uygulamaların yasal olmadığını söyledi.

Heyet üyeleri geldikleri bölgelerde Özcan’ın ayrımcı söylem ve uygulamalarının halktan büyük oranda destek aldığını ve kendilerinin de güçlü bir şekilde bu konuda yanında olduğunu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir