Manşet - YanPolitikaTüm Haberler

‘Susurluk Çetesi’nde yer alan Oğuzhan Yorulmaz’ın annesi: Melek gibi evladımı devlet çete yaptı

‘Susurluk Çetesi’ olarak anılan ve faili meçhul cineyetlerde sıkça adı geçen yapılanmanın içinde yer alan polis memuru Oğuzhan Yorulmaz’ın annesi yıllar önce Uğru Dündar’a yaptığı açıklmadan oğlunun 93 – 94 kişi öldürdüklerini kendisine söylediğini anlatmış.

Sözcü yazarı Uğur Dündar, “Susurluk Çetesi” olarak anılan yapılanmada yer alan polis memuru Oğuz Yorulmaz’ın annesi Nurhan Yorulmaz ile yıllar önce yapılan söyleşiyi bugünkü köşesinde yazdı. Oğuz Yorulmaz’ın bu dönemde birçok ismi öldürdüğünü belirten anne Yorulmaz, “Bana 93-94 kişiyi öldürdüklerini söyledi. Devlet adına, PKK’yı destekledikleri için öldürmüşler” dedi.

Özel Harekat Dairesi’nde kurulan bir ekibe katılan Oğuz Yorulmaz’ın bu oluşuma nasıl dahil olduğunu anlatan Nurhan Yorulmaz, “O zaman Başbakan Tansu Çiller’di. Mehmet Ağar da İçişleri Bakanı. İbrahim Şahin (Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili) ve isimlerini şimdi hatırlayamadığım daha birçok kişi bu ekibin içindeydi. PKK’ya yardım eden iş adamları. Onları ortadan kaldırmaktı görevleri. Bazı Kürt işadamlarını başta Ömer Lütfi Topal, Savaş Buldan, Behçet Cantürk gibi PKK ya destek oluyorlar diyerek devlet adına öldürdüler. Oğlum, özel harekat, vurucu tim bu nereye gönderirlerse oraya gidiyor. Devlet çete yaptı. Veli Küçük Paşa bunları başıydı. Emirleri ondan alıyorlardı. Ben büyük bir ihtimalle oğlumun öldürülmesini onlardan biliyorum. Sadece Veli Küçük’le bitmez bu iş, Tansu Çiller Hanım, Mehmet Ağar, İbrahim Şahin…”

‘Ben bu pisliğin içine nasıl düştüm anne?’

Devletin bazı isimleri öldürün emri verdiğini söyleyen anne Yorulmaz, oğlunun kandırıldığını belirterek “Vatan için yaptıklarını sanıyorlardı. Oğuz çok geç anladı. “Ben bu pisliğin içine nasıl düştüm anne?” diyordu. Ama çok geçti. Onlardan ayrılması mümkün değildi. Bunu yaptıklarında kardeşi kardeşe bile vurdururlarmış. “O yüzden ayrılamadım anne, ayrılamıyorum” derdi. Melek gibi evladımı devlet çete yaptı” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir