GündemKadınManşet - Yan

Süleyman Soylu: Faili meçhul kadın cinayeti yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Faili meçhul kadın cinayeti yok” iddiasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadına Karşı Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda açıklamalarda bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisi hakkındaki iddialarına ilişkin bir kez daha konuşan Soylu, “Biz intikam alınacak adamlarız, ülkeyi terörün vesayeti altına almak istediler müsaade etmedik. Hiçbir şey gizli kalmaz kalmayacaktır. Ekşi yemedim karnım ağrımıyor. Kimin ayağına bastığımızı biliyoruz. Kim yolsuzluk ve hırsızlık yapıyorsa Allah belasını versin. Bugün 27 mayıs Türkiye’de yalan ve iftiralar üzerinden başbakan asıldı bakanlar asıldı. 27 Mayıs süreci günceldir. Hiçbir şey gizli kalmaz kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

“Akşener, ‘Erdoğan’a ben sizin gelininizim’ dedi”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’yi ziyareti sırasında yaşanan saldırıyla ilgili konuşan Soylu, “O gün valiyle 50 kez görüştüm. Burada provokasyona açık adım atıldığı ortada” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Akşener’in bir resepsiyonda konuşmalarından bahseden Soylu, “Sayın Akşener, bir Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda ‘Ben sizin gelininizim’ dedi. Resepsiyondaki sohbetlerden bir tanesidir. Eleştirilecek, cinsiyetçi söylem değil” diye konuştu.

Gülistan Doku açıklaması

Kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku hakkında da konuşan Soylu, “Bu konuda tüm soruşturmalarımızı ortaya koyduk. Bir cinayete rastlayamadık. Görüntü olmasına rağmen, en alt seviyeye kadar gidildi, barajın kapaklarına kadar gidildi” ifadelerini kullandı.

“Faili meçhul kadın cinayeti yok”

Bakan Soylu, 2020 yılında Türkiye’de faili meçhul kadın cinayeti olmadığını öne sürerek, “Cinayet işlendikten sonra kaçmıyor. Buradaki davranış şeklini tüm yönleriyle çözmek gerekiyor. Bu işin lideri Aile Bakanlığı. Bu sadece kollukla çözülecek bir şey değil. Bir kadın gidecek, karakolun önünde bekleyen polise ‘zor durumdayım’ diyecek ve polis de ‘git, şikayetçi ol’ diyecek. O zaman görevden alınma ile karşı karşıya kalır, o kadına yardımcı olacak. 112, 156 arandığında savsaklama varsa hesabını sorarım” dedi.

https://yaziyor.org/2021/05/11/yeldana-kaharmanin-otopsi-raporunu-yayimlayan-gazeteci-hakkinda-sorusturma/
https://yaziyor.org/2021/05/15/suleyman-soyluya-sedat-peker-sorulari/
https://yaziyor.org/2021/05/12/mehmet-agar-ve-tolga-agar-hakkinda-kasten-oldurme-iddiasiyla-suc-duyurusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir