GündemKadınMedyaSon 24 Saat

Star Gazetesi yazarının Meral Akşener yazısına tepki yağdı!

İktidar yanlısı Star Gazetesi yazarı Aziz Üstel’in Meral Akşener’i genelev patroniçesi Manukyan’a benzetmesine tepkiler sürüyor. Twitterda açılan #AdındanUtanAzizÜstel etiketiyle binlerce kişi Üstel’e tepki gösterdi.

Star yazarı Aziz Üstel bugün kaleme aldığı yazısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya benzetmesine ilişkin tepki çeken ifadeler kullandı.

İYİ Parti lideri Akşener, “Sayın Erdoğan’ın İsrail versiyonu olan Binyamin Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için, gözünü kırpmadan, sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı” demişti.

Yazının ardından gün boyunca pek çok farklı tepkinin geldiği Üstel akşam saatlerinde de twitterin gündemi oldu. Twitterda binlerce kişi Üstel’in cinsiyetçi ifadelerine tepki gösterdi.i

Üstel’in Akşener’e dair yazdığı cinsiyetçi yazı şöyle;

“Şimdi; Matild Manukyan Türkiye’de kaç yıl üst üste vergi rekortmeni oldu. Yaptığımız söyleşide kendi adına namuslu olduğunu, eline kocasının elinden başka erkek eli değmediğini söylüyordu ki, eminim doğrudur. Amma onlarca genel evle randevu evinin sahibesiydi. Şişli ve çevresinde yüzlerce apartman dairesinin yanısıra fabrikaları da vardı. Parasının hesabını çoktan unutmuştu. Ne kadar kuruluş varsa hepsine bağış yapıyordu sürekli. TSK’dan tutun da Kızılay’a kadar herkes teşekkür plaketleri yollamıştı. Yaptığı işi olmasa söyleyecek tek laf bulamazdınız Manukyan için. Hatta onu ayakta alkışlardınız. Gene de yıllarca pasaport verilmemişti ama CB Turgut Özal’ın emriyle bir günde pasaport alabilmişti.

Bütün bu artılarına rağmen sizi Manukyan’a benzetsem herhalde küplere binerdiniz!! “Beni bir umumhane patroniçesine benzetti”, diye bağırır çağırırdınız. Ee sizin böyle bir hakkınız var da ülkemin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yok mu? Siz kalkıp benim canımdan çok sevdiğim ülkemin CB’nına dil uzatacak onu bir bebek katiline benzeteceksiniz ve biz milletçe sus pus oturacağız öyle mi? Yok öyle yağma!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir