GündemManşet - Yan

Soylu ve Erbaş’ın katıldığı cenazede izdiham yaşandı!

Süleyman Soylu ve Ali Erbaş gibi isimlerin katıldığı cenaze töreninde kısıtlamalar bir kez daha ihlal edildi.

Nur Cemaati kurucusu Said Nursi’nin öğrencisi olarak nitelendirilen Hüsnü Bayramoğlu’nun cenazesinde koronavirüs kısıtlamaları ihlal edildi.

Bayramoğlu’nun cenazesi İstanbul’da bulunan Eyüpsultan Camisi’nden kaldırıldı. Cenaze namazına yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katıldı.

İzdihamın yaşandığı cenazede Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da dua edip konuşma gerçekleştirdi. Bayramoğlu’nun tabutu, cami avlusundan birlerce kişinin omzunda taşındı. İçişleri Bakanı Soylu da tabutu taşıyanlar arasındaydı.

Cenazelere 30 kişi sınırı getirilmişti

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi son olarak 1 Aralık 2020 günü toplanmış ve bu toplantıda ‘Cenaze namazlarının vefat edenlerin yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınmasına’ karar verilmişti. Daha sonraki il hıfzısıhha kararlarında cenazelerle ilgili alınan kararda güncellemeye gidilmedi.

Cenazenin toprağa verileceği Eyüpsultan Mezarlığı’ndaki defin sırasında mezar başında onlarca kişi de cenazeye toprak atmak için birbiriyle yarıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir