GündemManşet - YanTüm Haberler

Soylu: Toplumsal duyarlılığı yönlendirmek isteyen provokatörlere dikkat edelim

Süleyman Soylu, orman yangınlarına ilişkin açıklamasında “Ciğerlerimizi yakan yangınlar nedeniyle oluşan toplumsal duyarlılığı yönlendirmek isteyen provokatörlere dikkat edelim” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, orman yangınlarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Soylu, “Ciğerlerimizi yakan yangınlar nedeniyle oluşan toplumsal duyarlılığı yönlendirmek isteyen provokatörlere dikkat edelim. Kötülükten, kaostan beslenenler, özellikle sosyal medyada zehir saçıyorlar” sözleriyle Twitter hesabından paylaştığı açıklama şöyle:

“Biz, her insanın olduğu gibi; her ağacın, her hayvanın, her börtü böceğin hayat hakkını son nefesimize kadar koruruz. Kaos isteyenlerin, nefret tohumu ekenlerin, toplumun vicdanını istismar edenlerin oyunlarına gelmeyiz. Dezenformasyonla, yalan haberlerle toplumun moral durumunu bozmak isteyenler amaçlarına kavuşamayacaklardır. Orman yangınları üzerinden kardeşliğimizi hedef alarak daha büyük yangınları tutuşturmak isteyenleri tanıyoruz. Gün, kaos isteyen, gerilim isteyen, kavga ve şiddet isteyenlerin emellerini boşa çıkaracak, 85 milyon vatandaşımızın birlik ve beraberlik günüdür. Bütün yangınları birlik ve beraberlik ruhuyla söndüreceğiz ve inşallah sonsuza kadar bir olacağız.”

Tıklayın: Şahin Akdemir’in ön otopsi raporu sonucu belli oldu

Tıklayın: Milas Belediye Başkanı: Yol kapanıyor, derhal Çökertme’yi terk edin

Tıklayın: Bekir Pakdemirli, orman yangınları için belediyeleri suçladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir