GündemManşet - YanMedya

Soylu, Cumhuriyet Gazetesi’ni hedef aldı: Türkiye eski Türkiye değil

Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi’nin hedef alarak “Hesabını hukuk önünde vereceksiniz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi’ni hedef aldı.

Daha önce de birçok gazeteyi hedef gösteren Soylu, yaptığı açıklamada “Bir mafya pisliğinin hezeyanlarıyla terörle mücadele tarihimizin en şanlı komutanına çamur atan, ortakları HDPKK için intikam alan, Cumhuriyet gazetesi. Sizin tarihiniz, derin, kirli ve karanlık ilişkiler tarihidir Türkiye eski Türkiye değil. Hesabını hukuk önünde vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun geçmişteki açıklamaları

Cumhuriyet Gazetesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarını eleştiren muhalefete, “Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı?” yanıtını vermesinin ardından, “Soylu’nun Peker açıklaması akıllara o anları getirdi” başlıklı bir haber yayımlamıştı.

Haberde, şu ifadeler yer almıştı:

“İçişleri Bakanlığı açıklamasında Peker için ‘Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir’ diyordu.

Fakat geçmişe dönüp bakıldığında Peker, AKP ile yakın olduğu dönemlerde ölüm tehditlerinde bulunurken hakkındaki davalardan da beraat etmişti. Öte yandan Soylu’nun Peker ve mafya üzerine yaptığı açıklamalar akıllara kaymakam operasyonlarını getirdi.

İçişleri Bakanı Soylu geçen yıl, ‘Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem, bir tek FETÖ’cü göreve geldiyse ve bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur’ demişti. Ancak söz konusu açıklamadan birkaç ay sonra 100’e yakın kaymakam ve vali yardımcısının FETÖ’den görevden alındığı haberleri çıkmıştı. Bu isimler arasında Soylu’nun İçişleri Bakanlığı döneminde atananların da olduğu belirtilmişti. Yani Soylu’nun geçmişte yaptığı kaymakamlar çıkışı gibi Peker açıklaması da gerçeklerle çelişiyordu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir