GündemSon 24 SaatTüm HaberlerYaşam

Sokak hayvanlarını beslediği için darp edildi

Eskişehir’de kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarını besleyen Aysun Korkar, bir kişinin saldırısında uğradı. “Burada besleme sinek oluyor” bahanesiyle saldırıya uğrayan Korkar’ın çenesi kırıldı.

Eskişehir’de oturan hayvansever Aysun Korkar, dün arkadaşlarıyla birlikte sokak hayvanlarını beslemek için Odunpazarı ilçesine bağlı Akpınar Mahallesi’ne gitti. Kendi imkanlarıyla aldıkları mamaları hayvanlara dağıtan Korkar’a mahalleden bir kişi önce sözlü saldırı gerçekleştirdi. Bu kişiyle tartışan Korkar ardından saldırıya uğradı. Çenesi kırılan Korkar’a ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapıldı. Ardından hastanede tedavi altına alındı.

‘Köpeklere taş attı’

Yaşadıklarını sosyal medyadan paylaştığı bir videoyla paylaşan Korkar şunları anlattı.

“Eskişehir’de sokak hayvanlarını besleyen biriyim, çok konuşamıyorum çenemin 3-4 yerinde kırıklar var. Besleme yaparken, tanımadığım 1 kişi gelip, ‘Burada besleme yapma, sinek oluyor. Sen neden burada besliyorsun?’ diyerek hakarette bulundu ve daha sonra beslediğim köpekleri taş atarak, ilk attığında tepki gösteremedim. Fakat ikinci atışında hayvana denk gelince ben de üzerine yürüyünce darp edildim. Çenemden darp aldım. Şu an ameliyata girmek üzereyim, çok üzgünüm”

‘Hayvanlar açlıktan ölüyor’

“Fakat böyle insanlar çıkıyorlar ‘Besleme yapamazsın’ diye. Bu hayvanların yavruları bile açlıktan ölmüştü orada. Ben 15 kilometre öteden gelip besleme yapıyorum. Devletin arazisi, onların bahçesi değil. Sokak hayvanları bunlar. Birazdan ameliyata gireceğim, çenemde üç yerden kırık var. Konuşamıyorum çünkü doktorlar konuşmamı istemiyor. Ben oraya gidemediğim gün onlar aç kalacaklar”

Aysun Korkar’ın şikayeti üzerine Eskişehir Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir