ManşetPolitikaSon 24 SaatTüm Haberler

Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenler Madımak Oteli önünde anılıyor

Sivas Katliamı’nın 28. yıl dönümü nedeniyle Madımak Oteli’nin önünde katliamı lanetlenirken yaşamını yitirenler de anıldı. Kitle katliamda yaşamını yitirenlerin anısına otelin önüne karanfiller bırakarak saygı duruşunda bulundu.

2 Temmuz 1993’te Madımak Otel’de gerçekleşen Sivas Katliamı’nın 28. yılında yapılan anma için Türkiye’nin dört bir yanından ve Avrupa’nın birçok kentinden Sivas’a gelen Alevi yurttaşlar, Madımak Oteli’nin önüne yürüdü.

Çok sayıda Alevi örgütünün, siyasi partinin ve demokratik kitle örgütlerinin katıldığı anmada katliamı lanetleyen sloganlar atılarak adalet talebinde bulunuldu. Sivas Katliamı’nda yaşamını yitirenlerin yakınları ve Alevi örgütü temsilcileri ile CHP ve HDP Milletvekilleri Madımak Oteli’nin önüne karanfil bıraktı.

‘Sivas’ın ışığı sönmeyecek’, ‘Sivas’ı Unutma’, ‘Sivas için adalet’ yazılı dövizler ve Sivas’ta yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının olduğu dövizleri taşıyan yurttaşlar sık sık ‘Sivas’ı unutma unutturma’, ‘Direne direne kazanacağız’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’ sloganları attılar.

TIKLAYIN: Sivas Katliamı’nın firari sanığı 2008’den beri İBB’de çalışıyormuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir