GündemSon 24 SaatYaşam

Serinlemek isterken canlarından oldular; 2’si çocuk 5 kişi boğuldu

Adıyaman ve Urfa’da baraj gölüne giren 2’si çocuk 4 kişi, Hakkari’de de balık için girdiği derede bir genç boğularak yaşamını yitirdi.

Özellikle bölge illerde rekor derecelere ulaşan sıcaklığa karşı yakınlarındaki su kaynaklarında yüzmek isteyen çocuklar ve gençlerin bu istekleri canlarına mâl oluyor. Dün Batı Karadeniz’de dalgalar nedeniyle denizde boğulanların ardından bu kez de bölge illerden benzer haberler geldi.

Adıyaman’da baraj gölüne giren 18 yaşındaki genç boğuldu

Adıyaman’da serinlemek için Atatürk Baraj Gölü’ne giren 18 yaşındaki genç boğularak hayatını kaybetti.

Serinlemek için Merkeze bağlı Kızılcapınar köyü yakınlarında Atatürk Baraj Gölü’ne girdi. Kalkan’ın gözden kaybolması üzerine arkadaşlarının durumu bildirdiği jandarma ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler suda arama çalışması başlattı. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından Kalkan’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Urfa’da baraj gölüne giren 3 kardeş boğuldu

Urfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Aşağı Kucak Mahallesi’nde Atatürk Baraj gölüne serinlemek için giren 3 kardeş akıntıya kapılarak kayboldu. Çevredeki yurttaşların ihbarı üzerine 3 kardeş için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Bir süre sonra E.M. (12), E.M.(16) ve H.M. (23) adlı çocukların cansız bedenlerine ulaşıldı.

3 kardeşin cenazesi Urfa Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Derede akıntıya kapıldı

Hakkari’nin Derecik ilçesine bağlı Boğazköy (Bêgoza) köyüne balık tutmak ve yüzmek için arkadaşlarıyla girdiği suda akıntıya kapılan Diyar Uçar boğularak yaşamını yitirdi. 23 yaşındaki Uçar, çevredekiler tarafından sudan çıkarılarak çağrılan ambulansla Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir