GündemManşet - Yan

Şenyaşar ailesinden 81 baroya çağrı

Adalet arayışını 105 gündür sürdüren Şenyaşar ailesi 81 baroya hukuki destek için çağrıda bulundu.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın başlattıkları ‘Adalet Nöbeti’ 105’inci gününde de sürüyor.

Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor

Antep’te iki gün boyunca hukuki destek ziyaretleri gerçekleştiren aile, bugün yeniden Urfa Adliyesi önüne geldi. Şenyaşar ailesi, adliye binası önünden geçen yola konulan beton blokların önünde, ‘Bir anne 105 gündür Şanlıurfa Adalet Sarayı’nın önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi. Katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor’ yazılı döviz ile nöbeti eylemini sürdürdü.

81 baroya çağrı

Aile, Twitter hesaplarından da “11 Baro, başkanlık düzeyinde hastane katliam davası için hukuki destek sözü verdi. Hedef Türkiye’nin 81 il barosunun desteğini almak. Adaleti sağlamadan evimizde oturmayacağız. Şanlıurfa Adalet Sarayı’nın önünde 105’inci günde mücadelemiz devam ediyor” mesajını paylaştı. (MA)

https://yaziyor.org/2021/06/02/emine-senyasar-erdogan-da-soylu-da-cocuklarimin-nasil-katledildigini-biliyor/
https://yaziyor.org/2021/05/11/cumartesi-anneleri-anneler-gunumu-kutlayacak-kimse-birakmadilar-diyen-emine-senyasarla-bulustu/
https://yaziyor.org/2021/05/08/emine-senyasar-onlarin-yurekleri-de-benim-gibi-yansin/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir