GündemManşet - Yan

Şenyaşar ailesi: Vicdanı olan insanları davamıza sahip çıkmaya çağrıyoruz

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle adliye önündeki nöbet eylemini ilk kez gerçekleştiremeyen Şenyaşar ailesi, kaybettiği yakınlarının mezarlarını ziyaret etti. 

 AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumalarının saldırısında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar’ın, oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte Urfa Adliyesi önünde ‘adalet’ talebiyle başlattığı nöbet eylem 40. gününe girdi.

Covid-19 tedbirleri nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilk kez adliye önüne gidemeyen aile, Suruç’taki evlerinde nöbete devam ediyor.

Ferit Şenyaşar, 40. günde saldırıda yaşamını yitiren babası Hacı Esvet ve Adil ile Celal Şenyaşar’ın Suruç Asri Mezarlığı’nda bulunan mezarlarını ziyaret etti. Anne Emine Şenyaşar ise sağlık sorunlarından kaynaklı mezarlık ziyaretine katılamadı. 

“Adalet istemeye devam edeceğiz”

Mezarlık ziyaretinden konuşan Ferit Şenyaşar, şunları söyledi:

“Bugün sokağa çıkma yasağı olduğu için Adliye binası önüne gidemedik. Onun yerine Suruç Devlet Hastanesi’nde katledilen 3 insanımızın kabrini ziyaret etmeye geldik. Milletvekili Yıldız ve akrabaları tarafından 3 insanımız Suruç Devlet Hastanesi’nde katledildi. Olayın üstünden 3 yıl geçti katliam yapanlardan tutuklu yok. Adalete olan inancımızı yitirmeyeceğiz, adalet istemeye devam edeceğiz. Vicdanı olan insanları davamıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir