GündemManşet - Yan

Sedat Peker’in iddiaları sonrası Şengül Hablemitoğlu’ndan açıklama

Sedat Peker’in iddiaları sonrası 19 yıl önce suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu da açıklamalarda bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı 7. videoda Uğur Mumcu suikastına ilişkin iddialarının ardından bir açıklama da Ankara’da 19 yıl önce suikaste uğrayan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu’ndan geldi.

“Katillerin bilinmediğini düşünmüyordunuz herhalde”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hablemitoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Eli kanlı katiller, uyuşturucu kaçakçıları saygın muteber devlet adamları hemi? Topunuzun soyu kurusun, çürüyün diyeceğim ama zaten çürümüşsünüz… Her siyasi cinayet, işlendiği dönemin ilgili kurumlarındaki bürokratları zan altında bırakır. Burada olan bunun ifşa edilmesi, malumun ilanı.

Katillerin bilinmediğini düşünmüyordunuz herhalde. Mevzu bu da değil, susanlar, görmezden gelip ört bas edenler cinayetlere ortaktır zaten… Yalnız Sedat Peker olay mahalline ilk gelenlere bakın diyor ya; eksik bilgi. Tabii ne bilsin öldürülenlerin yakınları kadar farkındalığı olamaz. Sonuç itibariyle bizim cenahtan değil. Biz, birden bire ortadan kaybolanları da bir kenara koyarız. İlk gelenler ve birden kaybolanlar.. Bu arada savcı bulursanız haber verin…”

Sedat Peker’in açıklaması

Uğur Mumcu suikastine ilişkin iddialarda bulunan Peker, “Hep terör bölgelerinde terör tarlaları olur, uyuşturucu satışları olur ve silah ticareti. Uğur Mumcu şehit ediliyor olay yerine ilk gelen kim? Saldırıdan sonra olay yerine ilk giden Mehmet Ağar’dır” ifadelerini kullanmıştı.

Necip Hablemitoğlu suikastı

Gazetelerin manşetlerine ‘derin suikast’, ‘derin cinayet’ ve ‘Başkent’te kanlı pusu’ ifadeleriyle yansıyan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin üzerinden 19 yıl geçti.

Necip Hablemitoğlu, Çankaya Portakal Çiçeği Sokağı’ndaki evinin önünde 18 Aralık 2002 akşamı uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Cinayetin ardından gazetelerde ‘derin suikast-devletin hassas olduğu konularda araştırmalarıyla tanınan Hablemitoğlu vurularak öldürüldü’, ‘derin cinayet-DGM’deki Gülen davası ve Alman Vakıflarıyla ilgili çalışmalarıyla tanınan ve ‘çok şey bilen’ Hablemitoğlu’nu Ankara’da vuranlar kaçtı’, ‘Başkentte kanlı pusu-İslamcı terör ve Fethullahçı yapılanmalara ilişkin çalışmalarıyla tanınan Hablemitoğlu öldürüldü’ manşetleri vardı.

14 Temmuz 2016’da, Fetullah Gülen’in de arasında bulunduğu 73 kişi hakkında silahlı terör örgütü kurarak, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalıştıkları gerekçesiyle dava açıldı. İddianamede Hablemitoğlu cinayeti ile Gülen Cemaati ilişkilendirildi.

https://yaziyor.org/2021/05/23/sedat-pekerin-ugur-mumcu-cinayetinde-adini-andigi-kardesi-atilla-peker-gozaltina-alindi/
https://yaziyor.org/2021/05/23/sedat-pekerin-iddialari-sonrasi-pervin-buldandan-aciklama/
https://yaziyor.org/2021/05/23/mehmet-agar-18-cinayet-nedeniyle-yeniden-yargilanacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir