GündemManşet - Yan

Sedat Peker’in iddiaları sonrası Selahattin Demirtaş’tan açıklama

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya hesabından daha önce kaleme aldığı bir yazı paylaşıldı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in YouTube üzerinden yaptığı yayınlar siyasetin gündemini belirlemeye devam ediyor. Peker’in iddiaları sonrası tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından daha önce kaleme aldığı bir yazı paylaşıldı.

Demirtaş’ın Gazete Duvar için kaleme aldığı ‘Kim bu, devlet içindeki çeteler?’ başlıklı yazı, “Merhabalar. 2 ay 13 gün önce yazmıştım. Güncel gelişmeler ışığında lütfen bir daha okuyun. Kim bu devlet içindeki çeteler?” notuyla paylaşıldı.

“Hangi merkezden yönetiliyor?”

Demirtaş, 11 Mart’ta yayımlanan yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Peki bu yarı gizli, gizli çetenin açık ve örtülü faaliyetleri sizce nereden, hangi merkezden yönetiliyor? Kim finanse ediyor, kim koruyor bunları? Muhalefet bu konuyu neden ciddiyetle ele almıyor? Tüm muhalif liderleri aynı masanın arkasına geçip ortak bir basın toplantısıyla neden bu çeteye karşı siyasi, hukuki, toplumsal bir mücadelenin startını vermiyor? TBMM’de araştırma komisyonu kurulması için neden her gün mücadele yürütmüyor? Bu çetenin faaliyetlerini isim isim neden raporlayıp Meclis’e sunmuyor? Bence bunların hepsini yapmaları lazım. Bu çetenin siyasete karşı darbe faaliyeti yürüttüğünü, gayrı meşru yollarla siyasete, seçimlere müdahale ettiğini tespit etmek zor olmasa gerek. Ve bu çete teşhir edilip üstüne gidilmezse frenlenmezse önümüzdeki seçimlere de gayri meşru yol ve yöntemlerle müdahale edeceğini öngörmek için kâhin olmaya gerek yok.”

https://yaziyor.org/2021/05/24/sedat-pekerin-iddialari-cumhurbaskanligina-soruldu/
https://yaziyor.org/2021/05/24/peker-soylu-agar-ve-yildirim-hakkinda-suc-duyurusu/
https://yaziyor.org/2021/05/23/akpli-vekil-erkan-yildirim-cami-yapimi-icin-venezuelaya-geldi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir