GündemManşet - Yan

Sedat Peker’in iddiaları sonrası Pervin Buldan’dan açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Sedat Peker’in Savaş Buldan cinayeti için Mehmet Ağar’ı işaret etmesi sonrası yaptığı açıklamada “Savaş Buldan ve arkadaşları devleti yönetenler tarafından öldürüldü” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınladığı 7. videoda Uğur Mumcu ile Kürt iş insanlarının cinayetleriyle ilgili açıklamalarda bulunurken, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski MİT’çi Korkut Eken’i işaret etti.

Peker, Mumcu’nun ölümüyle ilgili, “Uğur Mumcu şehit ediliyor, yanına ilk gelen kim; katil en önce gelir, Mehmet Ağar. Yüce Allah o insanın kanını bize nasip etmedi. Adam namuslu adam, bu günleri görmüş, namuslu adam. Rumlara Kıbrıs’ı satacağı yok. Aradan zaman geçti, döndüler üç dört gün sonra. Denk gelinemedi. Korkut abiyle konuştuk. Dedi sonra gideceğiz. Onlara bağlı başka bir ekip öldürmüş. Karşılaştık Korkut abiyle, ‘Halloldu o iş’ dedi” dedi.

Kürt iş insanlarının cinayetine dair Peker, “Bu Mehmet Ağar var ya bu Mehmet Ağar, emniyet müdürlüğü döneminde en yakın arkadaşları Behçet Cantürk, Hüseyin Baybaşin, Savaş Buldan… Tüm uyuşturucu işi yapanlar bunun arkadaşı. Kürt iş adamı diyorlar ya hayır uyuşturucu işi yapıyorlar, hepsinden para aldı. Her işlerini hallediyorlardı. En son siyasete girip, hayali cumhurbaşkanlığı, hikâye böyle. Adam tüm geçmişi temizlemek için MGK’ya sunum yaptı. O zaman Tansu Hanım, onu ikna etti. Sonra başladılar hepsini öldürmeye başladı. Kendi geçmişini temizlemek için yaptı” diye konuştu.

“Savaş Buldan ve arkadaşları devleti yönetenler tarafından öldürüldü”

Peker’in itiraflarının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan 3 Haziran 1994’te gözaltına alındıktan sonra katledilen iş insanı Savaş Buldan’ın eşi HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Yıllardır hep söyledik şimdi yine söylüyoruz. Savaş Buldan ve arkadaşları devleti yönetenler tarafından öldürüldü. Cinayeti işleyenler göstermelik yargılandı ve beraat etti. Şimdi yeniden başa dönüyoruz ve yargılanmaları için girişimde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/05/23/mehmet-agar-18-cinayet-nedeniyle-yeniden-yargilanacak/
https://yaziyor.org/2021/05/23/sedat-pekerin-aciklamalari-sonrasi-guldal-mumcudan-aciklama/
https://yaziyor.org/2021/05/23/sedat-pekerden-7-video/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir