GündemPolitikaSon 24 Saat

Sedat Peker’in adamı olduğu iddia edilen Uğur Köroğlu silahlı çatışmada öldürüldü

Sedat Peker’in adamı olduğu iddia edilen, Gülsuyu’da Hasan Ferit Gedik’in öldürülmesine ilişkin davada sanıklardan biri olan Uğur Köroğlu silahlı çatışmada öldü.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde arazi anlaşmazlığı yüzünden çıktığı iddia edilen silahlı kavgada 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Çatışmadaki çatışmada öldürülen Uğur Köroğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile görüntüleri çıktı. Uğur Köroğlu’nun Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in öldürülmesi olayında yargılanmış ve Sedat Peker’in adamı olduğu iddia edilmişti. 

Sedat Peker ve Uğur Köroğlu

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı Başıbüyük Mahallesi’nde Mevlüt Mesut Bilgin’e ait araziye dün saat 16.30 sıralarında gelen 3 kişi, iddiaya göre arazi anlaşmazlığı yüzünden Mevlüt Mesut Bilgin ile tartıştı. Kavgada arazinin sahibi olduğu belirtilen Mevlüt Mesut Bilgin ile buraya gelen Metin Gökhan Ocakçı, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. silahlardan çıkan kurşunla yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekibi ve polis sevk edildi.

Çatışmada 3 kişi öldü

Mevlüt Mesut Bilgin ile Metin Gökhan Ocakçı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Mevlüt Mesut Bilgin, Metin Gökhan Ocakçı ve Uğur Köroğlu hayatlarını kaybetti. İki bacağından vurulan Batuhan Ş.’nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Polis, olay yerinde inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Uğur Köroğlu.’nun 18, Mevlüt Mesut Bilgin’in 17, Metin Gökhan Ocakçı’nın 13 suç kaydı olduğu öğrenildi. 

Hasan Ferit davasında sanıktı

Uğur Köroğlu, 2013 yılında Maltepe Gülsuyu’nda uyuşturucu çetelerine karşı yürüyüş sırasında Hasan Ferit Gedik’in vurularak öldürülmesine ilişkin açılan davanın sanıklarındandı. Köroğlu, sanık olarak yargılanırken “suç örgütü kurmaktan” aranan Sedat Peker’in adamı olduğu iddia edilmişti.

Çatışmada ölen Köroğlu’nun Sedat Peker ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafları da medyaya yansıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir