GündemManşet - Yan

Sedat Peker, İsmail Saymaz’a yanıt verdi

Sedat Peker, İsmail Saymaz’ın kendisi hakkındaki ifadelere yanıt verdi, “Ben bu suç örgütünün lideri değilim, sadece üyesiyim” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz, bugün ‘Mafyadan beter hukuk’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“Peker, suç örgütü lideri ise ona ‘Reisim!’ diyen iş adamı örgüt üyesi olmuyor mu?”

Sözcü Yazarı Saymaz, yazısında “Peker, organize suç örgütü lideri ise…” diyerek şunları yazdı:

“Ondan karakolda milletvekili dövdürmesini ve Hürriyet Gazetesi’ni basmasını istemek örgütsel faaliyet değil mi? Bank Asya’ya para yatırmak, iltisak sayılıyor. Peki, tefecilerin eline düşmüş yeğen için yardım istemek ne o halde? Gazeteye abone olan küçük esnaf terörün finanse edilmesinden süründürülüyor. Çanta çanta para verilen milletvekilleri finanse edilmiş olmuyor mu? HDP’li belediyenin bir bardak çayını içene “PKK’lı” diyorlar. Seçimde dağıtılan propaganda kahvesini yeraltı dünyasından alan neden vatansever ilan ediliyor? Gazeteciler bir telefon konuşmasıyla, hatta bir e-maille tutuklanıyor. Gel gör ki yeraltı dünyasının telefonu susmak bilmiyor. Gazeteci arıyor. Yandaş iş adamı çaldırıyor. Milletvekili görüntülü konuşuyor. Peker’i ekranda gören, rüyasına evliyaullah girmiş kadar seviniyor. Peker, suç örgütü lideri ise ona “Reisim!” diyen iş adamı örgüt üyesi olmuyor mu? Yeni Türkiye, böyle bir ülke artık. KHK’lı Ataşe Erol Tanas, kanıt olmadığı halde vatan haini ilan edilirken, çanta çanta para alan milletvekili vatan aşkına nutuklar atıyor.”

“Ben bu suç örgütünün lideri değilim”

Saymaz’ın ifadelerine Twitter hesabından yanıt veren organize suç örgütü lideri Sedat Peker ise “Ben bu suç örgütünün lideri değilim, sadece üyesiyim” ifadelerini kullandı.

Peker’in söz konusu paylaşımı şöyle:

https://yaziyor.org/2021/06/09/sedat-peker-ak-parti-icin-miting-yaptim/
https://yaziyor.org/2021/06/09/sedat-pekerin-kaldigi-yer-ortaya-cikti-videolar-gecikebilir/
https://yaziyor.org/2021/06/09/kisisel-verileri-ele-gecirme-iddiasiyla-sedat-peker-hakkinda-suc-duyurusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir