Manşet - YanPolitika

Sedat Peker Defne Samyeli’nden özür diledi

Sedat Peker, Twitter hesabından yeni bir açıklama daha yaptı. Önceki açıklamasında “Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım” denişti. Bu açıklamanın üzerine Defne diye bahsettiği ismin Defne Samyeli olmadığını söyledi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye gündemini belirleyen YouTube videoları sonrası sosyal medya hesabından da açıklamalar yapmaya devam ediyor. Peker’in “Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” paylaşımının ardından sosyal medyada “Defne” adı konuşulmaya başlandı. Pek çok kişi Defne Samyeli’nin adını andı.

Defne Samyeli Peker’in twitinden kısa bir süre sonra kişisel Twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

“Kul hakkına sığdı mı?” başlığıyla yayınladığı açıklamasında şunları söyledi: Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an’ın itira ile ilgili hükümlerine ve de ‘kul hakkı’na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.”

‘Muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum’

“Bir kul bir birey, bir kadın, bir anne, bir kızkardeş, ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi omak’ bunu gerektirir.

‘Algı oluşmuş ya da yaratılmış’

“Ben o Defne Hanım değilim. Ama görüyorum ki gündemde benimmiş gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği ‘Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne’ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz.”

Samyeli’nin paylaşımının ardından Peker yeni bir açıklama tweeti attı. Peker şunları yazdı:

“Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.”

https://yaziyor.org/2021/05/26/selahattin-demirtas-ey-soylu-buldugun-iki-itirafci-beyani-bizim-terorist-olmamiza-yetiyor-da-senin-bizzat-koruma-verdigin-adam-cikip-ifsada-bulununca-bos-isler-mi-oluyor/
https://yaziyor.org/2021/05/26/sedat-pekerden-aciklama/
https://yaziyor.org/2021/05/25/bahceli-sedat-pekerin-iddialari-hakkinda-konustu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir