GündemManşet - Yan

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’in de Paramount Oteli’nde kaldığı ortaya çıktı

Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Paramount Oteli’nde, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de kaldığı ortaya çıktı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaatlarında adı geçen Bodrum’daki firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait olan Paramount Oteli’nde (Royal Palace) kalanlardan birinin de Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir olduğu ortaya çıktı.

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in ailesiyle birlikte konakladığı Temmuz 2020’de, Paramount Oteli’ni savunma sanayisi alanında yatırımları bulunan EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’nun işlettiği anlaşıldı.

Söz konusu otele kendilerini Ali Tunga adında bir aile dostlarının davet ettiğini söyleyen Demir, masrafları da bu aile dostu tarafından ödendiğini anlattı. Demir, Ekşioğlu ile tatilde tanıştığını ancak bu kişi ile kurum arasında ticari ilişki bulunmadığını belirtti.

Sedat Peker’in konuya ilişkin iddiaları

Sedat Peker, yaptığıaçıklamalarda firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’a ait olan Paramount Oteli’nde Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Resul Holoğlu, Gazeteci Veyis Ateş ve Rasim Ozan Kütahyalı ve o dönemin Muğla Emniyet Müdürü’nün bedava tatil yaptıklarını iddia etmişti. Peker’in açıklamalarından sonra otelin kurucusu olan Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras, “Babamın vefat ettiği gün Cihan Ekşioğlu, otelimize devletin tankıyla girdi” demişti.

https://yaziyor.org/2021/06/14/altaylidan-veyis-ates-yazisi-keske-onurunu-koruyabilseydi/
https://yaziyor.org/2021/06/09/korkmazin-saraya-gonderdigi-mesaj-ortaya-cikti-bana-gosterdigin-destek-hic-unutmayacagim-kadar-kiymetli/
https://yaziyor.org/2021/06/09/saygi-ozturk-sbk-holding-ofisini-kullanan-kisi-cumhurbaskanliginda-danisman-olarak-gorev-yapiyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir