GündemKadınKültür SanatManşet - Yan

Şair Şükrü Erbaş’a cinsel taciz özrü

Geçtiğimiz yılın sonunda twitter da kadınların kendilerini taciz eden edebiyatçıları ifşaladıkları listede şair Şükrü Erbaş da yer almıştı. Erbaş’ı twitterdan “cinsel taciz’le suçlayan gerçek adı Fadime Öncü olan “Kültürsüz Ayrık Otu” adlı hesap Erbaş hakkında ‘yalan söylediği için pişman olduğunu’ açıklayarak özür diledi!

Twitter’da ‘Kültürsüz Ayrık Otu’ mahlaslı hesap ismininFadime Öncü” olduğunu belirterek daha önce ‘cinsel taciz’le suçladığı şair Şükrü Erbaş’tan yalan söylediği için pişman olduğunu açıklayarak özür diledi. Erbaş, ‘Kültürsüz Ayrık Otu’ isimli Twitter kullanıcısı hakkında dava açtığını hatırlatarak, “ Zindana dönmüş beş ay. Yargılama sürecinin sonucu, bu ‘özür’ metni. Bildiğim şu ki öfkem hiç geçmeyecek” yorumunu yaptı. Erbaş, iddialar nedeniyle sosyal medyada lince uğramıştı.

“Gerçekle ilgisi yok, sonradan derin pişmanlık duydum”

Kültürsüz Ayrık Otu’ mahlaslı hesap 14 Nisan’da yaptığı paylaşımda, “Ben Twitter’daki kullanıcı adımla Fadime Öncü… 9 Aralık 2020’de Twitter hesabımdan yaptığım bir paylaşımda, onlarca kadından birisi de benim diyerek, Şükrü Erbaş tarafından evine davet edildiğimi, dolaylı olarak taciz edildiğimi yazdım. Bunun gerçekle ilgisi yoktur. Çocukluğumda yaşadığım taciz ve psikolojik sorunlar beni, insanların onuruyla oynayan çirkin, yıkıcı bir suçlama yapmaya götürmüştür. Sonradan derin pişmanlık duydum. İşlediğim suçu kabul ediyorum. Kamuoyu önünde özür diliyorum” ifadesini kullandı. 

https://www.instagram.com/p/CNp_mazgObf/?utm_source=ig_web_copy_link

Şair Şükrü Erbaş ise özür metnini Instagram hesabından paylaştı.

Erbaş şunları yazdı: “Benim sevgili arkadaşlarım… Bir ‘özür’ metni paylaşıyorum. Twitter kullanmadığım için, Facebook sayfamı da Facebook kapattığı için çaresiz burada paylaşacağım. Bu kadın, aralık başında attığı bir tweette beni, kendisini eve çağırarak taciz etmekle suçlamıştı. Dava açmıştım. Zindana dönmüş beş ay. Yargılama sürecinin sonucu, bu ‘özür’ metni. Bildiğim şu ki öfkem hiç geçmeyecek. Bu çirkinliğe sizi muhatap ettiğim için özür dilerim” yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir