DünyaGündemManşet - YanSağlıkSon 24 Saat

Rusya tur şirketlerine çağrı yaptı: 1 Haziran’dan sonra Türkiye ve Tanzanya’ya ‘tur satışı yapmayın’

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova tur şirketlerine 1 Haziran’dan sonraki dönem için Türkiye ve Tanzanya’ya tur satışı yapmamaları çağrısında bulundu. Gerekçe olarak da söz konusu ülkelerdeki ‘zor epidemiyolojik durum’ olduğunu belirtti.

Tatyana Golikova

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, tur şirketlerine yetkililer karar verene kadar 1 Haziran’dan sonraki dönem için Türkiye ve Tanzanya’ya tur satışı yapmamaları çağrısında bulundu. Golikava, çağrının nedeninin ise söz konusu ülkelerdeki ‘zor epidemiyolojik durum’ olduğunu belirtti.

Rusya Federal Hava Taşımacılık Ajansı (Rosaviatsia) tarafından yapılan açıklamada ise, Rus ve Türk havayollarının 23-25 Nisan tarihleri arasında Türkiye’den Rusya’ya 29 uçuş gerçekleştirdiği duyuruldu. Açıklamaya göre, söz konusu uçuşlar ile Rusya’ya 6 bin 600 yolcu getirildi.

Türkiye ve Tanzanya’dan gelen yolculara iki kez test zorunluluğu

Öte yandan Türkiye ve Tanzanya’dan gelen Rus yolcuların iki kez Covid-19 testi yaptırması gerekiyor. 1 Mayıs’tan itibaren bu kuralın yurt dışından gelen tüm yolcular için de geçerli olacağı bildirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir