EkonomiSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Rekabet Kurumu ‘nesine.com’ hakkında soruşturma başlattı

Rekabet Kurulu, Nesine.com hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen ön araştırmayı tamamladı. Kurum soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurulu, D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş. (nesine.com) hakkında yürütülen Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen ön araştırmayı tamamlayarak soruşturma açılmasına karar verdi

Rekabet Kurumu kararı internet sitesinden açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş.’nin (Nesine.com)  münhasırlık içeren dikey anlaşmaları ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. 

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 07.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-32/500-M sayı ile karar verdi.

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir