GündemManşet - Yan

Rasim Ozan Kütahyalı’dan Sedat Peker’e yanıt

Rasim Ozan Kütahyalı, Sedat Peker’in ‘yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kaldığına’ yönelik iddialarına yanıt verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kaldığını iddia ettiği Güneş Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’dan açıklama geldi.

“9 saniye benim ismimi geçirmiş”

Kütahyalı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

1-Sedat Peker geçen hafta pazar günü Cüneyt Özdemir yayınında rekor kısalıkta olan 9 saniyelik canlı bağlantıma karşı, kendisi de bugünkü videosunda 9 saniye benim ismimi geçirmiş 🙂

2-Bahsi geçen otele tam 1 sene önce, bir arkadaşımın davetiyle, onun da ailesiyle beraber tatil yapmak için gittik. Organizasyonu o arkadaşım yaptı. SBK’nın misafiri değildim. SBK ile bir hukukum, alakam ve muhabbetim yok. Otelin adı da Paramount değil, başka bir isimdi.

“O arkadaşın kim olduğunu bize söylesin”

Kütahyalı’nın açıklamasına yanıt veren Peker ise Twitter hesabından şunları yazdı:

“Rasim Ozan Kütahyalı, ben o otelde bir arkadaşımın misafiriydim diyor. O zaman o arkadaşın kim olduğunu bize söylesin. Ayriyeten o arkadaşı da para ödediğine dair fatura yollasın”

Sedat Peker’in konuya ilişkin iddiaları

Sedat Peker son videosunda, Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki oteline el konulduğu iddiasında bulunarak şunları söylemişti:

“Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimler var. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu. Hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat ki sıfır X5 (BMW) ile işe gidiyor. Devlet bunlara Opel, Passat veriyor. Artık sınırları aşmışlar, güç zehirlemesi böyle bir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niye alamıyor bunu? Onu da anlatacağım.

Başka, bunun eski koruması, kendi korumasıydı, onu koruma dair başkanı yaptı. Kim, Ekrem Güler, kim Silivri’deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine neden olan canavar hain, bunalıma soktu, kafasına sıktı. Veyis Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de ‘sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok’ demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Koruma daire başkanı ne yapıyor biliyor musunuz, en önemli adamların yanına adam veriyorlar, polislerini koydu. Kıbrıs’taki adam kayıt yapıyordu ya, bu da polislere yaptırdı.

Ekrem’i (Güler, eski koruma daire başkanı) Emniyet’ten ayırdı, İş Bankası’na soktu, emniyet müdürünün İş Bankası’nda ne işi olur? Parasını ödeyemeyen, İş Bankası’na kalanlar var ya, büyük oteller, arsalar var ya, oraya operasyon. İş Bankası’nın yönetiminin de aynı şekilde FETÖ soruşturması var, CİMER’e bir mektup, savcılıktan bir kâğıt gösteriyorlar terörle mücadeleden. Adamın aklı çıkıyor. Adamı köle ettiler.

Koskoca MASAK Başkanı’nı kendine köle yaptı, Sadık Soylu köle gibi kullanıyor. Bunlar var ya FETÖ’nün yanında leblebi çekirdek.

Süleyman’ı kimse alamıyor. Tayyip abiye dedim, döndü bana ajan dedi. Ben kötü bir şey mi söyledim. Daha da çıkacak. Hemen kursaydınız ya soruşturma komisyonunu bütün hepsi araştırılsın.

Veysi, senin kayıtlar da çıkacak Veysi…

Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel ekibinden.”

‘Kara para aklama’ suçlamasına rağmen adli kontrol kaldırıldı

32 milyon dolar tutarında para aklama iddiasıyla yargılanan Sezgin Baran Korkmaz’ın hakkında verilen adli kontrol kararı 6 Kasım tarihinde henüz soruşturma sürerken kaldırılmıştı. Sonrasında Korkmaz hakkında açılan davanın 17 Mayıs’taki ilk duruşmasında ‘yokluğunda tutuklama’ kararı verilmişti.

https://yaziyor.org/2021/06/06/sedat-peker-sosyal-medyada-neden-engellenmedigini-acikladi/
https://yaziyor.org/2021/06/05/erdogandan-soyluya-sedat-peker-talimati/
https://yaziyor.org/2021/06/04/sedat-pekerden-ezgi-mola-paylasimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir