EmekManşet - Yan

PTT işçileri eylemlerinin 107. gününde gözaltına alındı

Sendikal faaliyet yürüttükleri için Kod-29 ile işlerine son verilen PTT işçileri, eylemlerinin 107. gününde gözaltına alındı.

PTT’de sendikal faaliyet yürütmeleri sonrası Kod-29’la işten atılan, aralarında PTT-Sen’in başkan ve yöneticilerinin de olduğu taşeron işçilerin, ‘Bak Postacı Direniyor’ sloganıyla başlattıkları direniş İstanbul ve İzmir’de devam ediyor.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre İstanbul’da SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde direnişin 107. gününde PTT işçileri eylem gerçekleştirdi. Eylemde, PTT Sen Genel Başkanı Halit Büyük başta olmak üzere toplam 8 işçi gözaltına alındı.

PTT Sen tarafından yapılan açıklamada, “SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde genel başkanımız, yöneticilerimiz ve dayanışma gösteren dostlarımız gözaltına alındı. Kod 29’a, sendikal baskılara, işten atmalara karşı direnmeye devam edeceğiz. Halkımızı dayanışmaya çağırıyoruz! Patronları sorgulamayan SGK, tek tuşla işleri KOD-29’dan isten atan SGK, tek tuşla da KOD-29’u kaldıracak. İşçilerin hakkını verecek başka yolu yok” ifadeleri kullanıldı.

https://twitter.com/pttsendika/status/1382255184152236032

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir