Son 24 SaatTüm Haberler

Prof. Dr. Esin Davutoğlu’nu tehdit eden şüpheli serbest bırakıldı: Durmak yok yola devam

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u ölümle tehdit ettiği ileri sürülen şüpheli serbest bırakıldık. Şahır serbest bırakıldıktan sonra “Daha güçlü bir şekilde, durmak yok yola devam” dedi.

Gazi Üniversitesi’nden enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol ofisinin bulunduğu binaya ‘dana dili’ bırakıldığını açıklamış, hakkında cinayet girişimi planlandığı yönünde iddialarda bulunmuştu.

Kendini sosyal medya hesabında “avcı” diye tanımlayan ve silahlı pozlar veren şüpheli Mustafa Yücel’in, yapılan teknik takibin ardından Prof. Dr. Esin Şenol’un ofisinin olduğu binaya kadar geldiği, o anları “Av oyunu” diyerek sosyal medyada paylaştığı tespit edildi. Cinayet planladığı iddia edilen şüphelinin, Prof. Dr. Esin Şenol’un o saatlerde orada bulunmamasından dolayı planını gerçekleştiremediği öne sürüldü.

“Bugün Eskişehir adliyesine davet edilmem üzerine icabet ederek gittim gereğini yaptık”

Sosyal medyada şüpheli mesajları bulunan ve Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne gittiği belirlenen Mustafa Yücel’in serbest kaldı.

Hakkında inceleme başlatılan ve Eskişehir Adliyesi’nde ifade veren Mustafa Yücel’in sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Hakkımda çıkan ‘gözaltına alındı, her yerde aranıyor’ haberleri asılsızdır. Bugün Eskişehir adliyesine davet edilmem üzerine icabet ederek gittim gereğini yaptık ve kaldığımız yerden daha güçlü bir şekilde durmak yok yola devam.”

‘Cezasızlık suça teşviktir’

Esin Davutoğlu Şenol ise duruma tepki gösterdi:

“Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar serbest bırakanların sorumluluğundadır…İnsanların hayatına mal oluyorsunuz Fikrini sevmediğiniz insanlara şiddete azmettirip, cinayet kurgularını alkışlıyorsunuz. Canileri alkışlıyorsunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir