GündemManşet - Yan

Polisler mani okuyup 128 milyar doları soran davulcuyu arıyor

128 dolar nerede diyerek mani okuyan davulcuyu arayan polisler, yanlış kişi hakkında işlem başlattı. Hakkında işlem başlatılan kişi de ‘Peki nerede?’ diye sordu.

Kastamonu’da sahur vaktinde mani okuyarak “128 milyar dolar nerede?” diye soran davulcuyu arayan güvenlik güçleri, davulcunun eşkaline benzetilen bir kişiye idari işlem başlattı. Polisin işlem başlattığı kişi, davulcunun kendisi olmadığını, sadece sosyal medya hesabından videoyu paylaştığını belirtti. CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Davulcuyu arayana kadar 128 milyar doları arayın” diyerek yaşanan olaya tepki gösterdi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Kastamonu’da dün gece bir davulcu, “Ramazan gelmiş şehrime, bölüşmeli hep birlikte, sormaktan hiç yorulmayız, 128 milyar dolar nerede?” diye mani okuyup davul çaldı. CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin de davulcuyu sosyal medya hesabından paylaştı. Emniyet güçleri davulcuyu bulmak için çalışmalar başlattı.

Yanlışlıkla hakkında işlem başlatılan kişi de sordu: Peki nerede?

Araştırma yapan polis, iddialara göre Emre Tiftik isimli yurttaş hakkında, davulcuya benzediği gerekçesiyle idari işlem başlattı. Sosyal medya hesabından davulcunun videosunu paylaşan Tiftik, “Biraz önce emniyetten geldiler. Videodaki davulu benim çaldığımı -benzediğimi- iddia ederek hakkımda sokağa çıkma kısıtlamasına uymamak ve gürültüden dolayı idari işlem başlatıldığını söylediler. Davulcu ben değilim, 128 milyar dolar da davulun içinde değil. Peki nerede?” diye yazdı.

“128 milyar doları arasalar daha iyi olacak”

Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin de yaşanan bu olaya tepki göstererek, “Ülkeyi getirdikleri hale bak. Gencecik çocukların peşine düşmüşler. Adalete ekmek, su kadar ihtiyacımız var. Davulcunun kim olduğunu arayana kadar 128 milyar doların nerede olduğunu arasalar daha iyi olacak” dedi.

https://yaziyor.org/2021/04/16/merkez-bankasi-baskanindan-128-milyar-dolar-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/04/16/chp-dev-ekrandan-sordu-128-milyar-dolar-nerede/
https://yaziyor.org/2021/04/15/128milyardolar-net-adli-internet-sitesi-kuruldu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir