GündemManşet - YanMedya

Peker, ‘750 milyon dolar ödenmedi’; Ziraat ise ‘sır’ diyor

Sedat Peker, Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’ndan kullandığı kredinin faizini dahi ödemediğini iddia etmesi üzerine CHP’li Hakverdi, “Ziraat Bankası’na sormuştuk. Banka ‘müşteri sırrı’ diyerek bilgi vermedi” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 8. videosunda Doğan Medya Grubu’nun yandaş Demirören Grubu’na satışında kullanılan krediyi gündeme getirdi.

“750 milyon dolar aldı, hiçbirini ödemedi”

Peker, konu hakkında özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bizim Pamukören var ya, şimdi biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşalardan korktu, verdi yerleri. 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar para ederdi. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası devletin, devletin kimin sizin. Siz patronsunuz, vergi veriyorsunuz ya. 750 milyon dolar aldı, hiçbirini ödemedi. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemedi. bu sahtekâr. Siz şimdi teknik olarak gitseniz aç lan kapıyı deseniz, çıkın buradan deseniz, bizim paramız. O sene 10 milyon tane bu ülkede çiftçi var, bütün hepsine verdikleri kredi ancak o kadar. Çiftçiyi kredisini ödemeyince traktörünü haczediyorlar. Bizim Kanal D’yi haczeden duydunuz mu? Parasız mal olur mu? Faizini ödemediler.”

Ziraat Bankası’ndan ‘sırların saklanması’ mazereti

CHP Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Peker’in bu iddiası için “Demirören’in, aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemeye başlayıp başlamadığını Ziraat Bankası’na sormuştuk. Banka ‘müşteri sırrı’ diyerek bilgi vermedi! Yeniden soruyoruz. Demirören, aldığı krediyi geri ödemeye başladı mı? Ödemedi ise başlatılan bir haciz işlemi var mı?” dedi.

Hakverdi, paylaştığı mesaja Ziraat Bankası’na 2020 yılında sorduğu soruyu ve aldığı yanıtı da ekledi:

https://yaziyor.org/2021/06/06/sedat-pekerin-iddialarini-veyis-atesin-paylasimlari-dogruladi/
https://yaziyor.org/2021/06/06/rasim-ozan-kutahyalidan-sedat-pekere-yanit/
https://yaziyor.org/2021/06/06/sedat-peker-sosyal-medyada-neden-engellenmedigini-acikladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir