DünyaKültür SanatSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Olaylı Oscar Ödül Töreni: Chris Rock kendisini tokatlayan Will Smith’den şikayetçi olmadı

Oscar Ödül Töreni’nde Will Smith’in komedyen Chris Rock’a tokat atmasına ilişkin Polis Departmanı’ndan açıklama geldi. Açıklamaya göre, Rock, Will Smith’ten şikayetçi olmadı.

En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldüğü Oscar Ödül törenine katılan Will Smith, eşinin rahatsızlığı hakkında şaka yapan komedyen Chris Rock’a sahneye çıkıp tokat attı.

Chris Rock, sahnedeyken bazı çiftleri tiye alan şakalar yaptıktan sonra Jada Pinkett Smith’in saçı olmadığına dikkat çekti ve “Jane’in Zaferi’nin yeni filmi ne zaman geliyor?” diye alaycı bir biçimde sordu. Ridley Scott’ın yönettiği 1997 tarihli ‘Jane’in zaferi’ filminde Demi Moore, saçları 3 numara olan, özel eğitim alan bir askeri canlandırıyordu.

Smith, şakadan sonra sahneye çıkıp Rock’a sert bir tokat attı. Smith sahneden inerken Rock, “Vay be. Will Smith beni fena tokatladı” dedi.

Smith, koltuğuna döndükten sonra Rock’a, “Eşimin adını o lanet ağzına alma” diye bağırdı. Rock, bunun karşılığında, “Sadece ‘Jane’in Zaferi’ şakası yaptım” dedi. Smith, sesini daha da yükselterek tekrar, “Eşimin adını o lanet ağzına alma” ifadelerini kullandı.

Rock, olayı tiye almaya çalışarak, “Bu televizyon tarihinin en büyük gecesiydi” diye konuştu.

Smith, daha sonra ödülünü almak için sahneye çıktığında davranışı nedeniyle özür diledi.

Jada Pinkett Smith, daha önce geçirdiği saç kıran rahatsızlığı nedeniyle saçlarının döküldüğünü açıklamıştı.

Los Angeles polisinden açıklama

Oscar Ödül Töreni’nde Will Smith’in eşi hakkında yapılan şakaya tepki olarak sunucu Chris Rock’a tokat attığı olayın ardından Los Angeles Polis Departmanı’ndan açıklama geldi.

Variety’nin aktardığına göre, Los Angeles Polis Departmanı, Akademi Ödülleri töreninde iki kişi arasında çıkan olaydan haberdar olduklarını belirtti.

Polis Departmanı, Chris Rock’ın Will Smith hakkında şikayette bulunmayı reddettiğini söyledi.

Los Angeles Polisi, “Eğer olaydaki kişi daha sonra şikayette bulunmaya karar verirse Polis Departmanı soruşturmayı tamamlayacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir