Gündem

Öğrencilerden İBB’ye çağrı: Okulumuz taşınmasın

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın (İÜDK) Kadıköy Rıhtım’da yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait binadan Göztepe’ye taşınma kararı sonrası öğrenciler tarafından çağrı yapıldı.

Mülkiyeti İBB’ye ait olan Kadıköy’ün tarihi yapılarından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın, öğrencilerin istek ve talepleri dikkate alınmadan Göztepe’ye taşınmasına karar verildi.

Öğrencilerin iradesi yok sayılarak alınan bu karar sonrası sosyal medya hesaplarından açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğrenci İnisiyatifi, seslerini yetkililere duyurabilmek adına 9 Nisan Cuma günü için kamuoyuna bir çağrı yaptı.

İBB yönetimi sessiz kaldı

Yapılan çağrıda, tüm çabalara rağmen İBB yönetiminden geri dönüş yapılmadığı vurgusu yer alırken, “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğrenci İnisiyatifi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine isteklerimizi iletmek, kayıtsız kalan bu çağrılarımıza destek olmak ve sesimizi duyurmak adına herkesi 9 Nisan Cuma günü saat 17:00’de Kadıköy Rıhtıma, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı önüne davet ediyoruz” denildi.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklama şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir