GündemManşet - Yan

Mustafa Akıncı: Türk devleti adına görev yapmakla yetkili kılınmış canavar ruhlu faşistlerin, mafya ile iş birliği içinde işledikleri ortaya çıktı

Kuzey Kıbrıs’ın bir önceki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kutlu Adalı cinayetine ilişkin yaptığı açıklamada, “Şimdi gelinen noktada bu cinayeti, benzeri bir çok cinayetteki gibi, Türk devleti adına görev yapmakla yetkili kılınmış canavar ruhlu faşistlerin Türkiye’nin yer altı – mafya örgütleri ile iş birliği içinde işledikleri yapılan açıklamalardan ortaya çıkmış bulunuyor” ifadelerini kullandı.

KKTC 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla yeniden gündeme gelen Kutlu Adalı cinayetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Bu vahşetin hesabı verilmelidir”

“Artık tahmin değil yüzleşilmesi gereken gerçekle karşı karşıyayız” diyen Akıncı, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“25 yıl önce Kutlu Adalı hunharca katledildiği zaman, bunun düşünce ve fikrin susturulmasına yönelik siyasi bir cinayet olduğu saptamasında bulunmuştuk; bunun yeraltı örgütü işi olduğu ve aydınlatılması için sadece Kıbrıs’taki yöneticilere değil Türkiye yönetimlerine de sorumluluk düştüğünü belirtmiştik.

Aradan yıllar geçtikçe bu konuda toplumsal bir yüzleşmeye ihtiyacımız olduğu, karanlık güçler deyip arkasını getiremediğimizi , elde delil olmayınca belki daha açık konuşulamadığını ama hemen herkesin bu cinayetin arkasındaki güçleri tahmin edebildiğini söyleyegeldik.

Şimdi gelinen noktada bu cinayeti, benzeri bir çok cinayetteki gibi, Türk devleti adına görev yapmakla yetkili kılınmış canavar ruhlu faşistlerin Türkiye’nin yer altı – mafya örgütleri ile iş birliği içinde işledikleri yapılan açıklamalardan ortaya çıkmış bulunuyor.

Artık tahmin değil yüzleşilmesi gereken gerçekle karşı karşıyayız. Bu vahşetin hesabı verilmelidir. Yeni bulgular ışığında sonuna kadar gidilerek bu cinayet her yönüyle aydınlığa kavuşturulmalıdır.”

https://yaziyor.org/2021/03/31/mustafa-akinci-akp-tarafindan-tehdit-edildim/
https://yaziyor.org/2021/05/28/eski-basbakan-kalyoncu-kutlu-adali-cinayeti-ilk-degil/
https://yaziyor.org/2021/05/28/donemin-basbakani-hakki-atun-kutlu-adali-cinayetine-iliskin-konustu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir