Manşet - YanPolitikaTüm Haberler

Muharrem İnce: Hem muhalefeti hem de iktidarı sandığa gömmek için yola çıktım

Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin yol haritasını “Hem muhalefeti hem de iktidarı sandığa gömmek için yola çıktım” diyerek açıklarken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini hatırlatarak CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde partisine ait il başkanlığını ziyaret etti. İnce, burada yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı seçimlerini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

“Hem muhalefeti hem de iktidarı sandığa gömmek için yola çıktım”

İnce, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çok oy almamı istemiyorlar. Para harcamadılar. Devletten aldıkları hazine parasını harcamadılar. Kasada tuttular. Seçim bittikten sonra kurultay kazanmak için para harcadılar. Televizyona çıkartma diyor. Ya bunlar bana oy verdiler mi vermediler mi? Bence oy vermedi bunlar. Vermedi bunlar oy. Bana diyor ki CHP’den neden ayrıldın. Ya hanginizin benim kadar emeği var. 42 senedir mücadele ettim. Pes ettim artık. Sizin entrikalarınızla uğraşamam dedim. Hem muhalefeti hem de iktidarı sandığa gömmek için yola çıktım. Ben CHP’liyim CHP’den başka yere oy vermedim. Elim AK Parti’ye gitmez ama bu CHP de artık Atatürk’ün partisi değil, çizgisinden uzaklaştı’ diyorsan senin yerin tam Memleket Partisi’dir.”

“Seçim gecesi beni niye sattınız?”

Kılıçdaroğlu’ndan özel bir ricası olduğunu söyleyen İnce, “Gel sizinle özel tartışalım. Sayın eski Genel Başkanım. Partiden neden ayrıldım. Seçim gecesi beni niye sattınız? Niye 12 bin sandığa gözlemci koymadınız. Neden sistemi çökerttiniz? Neden bana sonuçları vermediniz? Neden bana oy vermediniz? Gel bunları tartışalım. Madem demokratsın, önce gel benimle bir tartış. Bakalım kim haklı, kim haksız, kim Muharrem İnce’yi mağdur etmiş. Kim Muharrem İnce’ye haksızlık yapmış. Kazanacağım diye partiyi yönetenler, kazanacağım diye korktular. Aşağıya çekmek için uğraştılar. Gel televizyona önce benimle tartış. Ak koyun karakoyun çıksın ortaya” ifadelerini kullandı.

Tıklayın: Muharrem İnce’den ‘ana dilde eğitim’ konusunda yeni açıklama

Tıklayın: İsmail Küçükkaya da Korkmaz Karaca’nın doğum gününü kutlamış!

Tıklayın: Memleket Partisi’nde toplu istifa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir