Son 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Müfredata yeni bir ders eklenecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kadıköy Atatürk Fen Lisesi’nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi’nin açılışında öğrencileri ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Özer, müfredata Kültür Tarihi dersinin ekleneceğini belirtti.

Özer, şöyle konuştu:

“Bunu ilk defa açıklıyorum. Kültür Tarihi ile ilgili bir ders çalışmamız var. Yeni bir müfredat oluşturma çalışmamız var.

Atmış olduğumuz her bir adımı birleştirecek olan ama öncelikle okul yönetiminden başlayıp öğretmenlerin Kültür Tarihi ile tanışacakları, zenginleşecekleri bir alan oluşturmak adına önemli bir adım atacağız. Bunun hazırlıkları bitmek üzere. Eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah Kültür Tarihi dersimizi kazandırmış olacağız.”


Özer, 2 Ağustos’ta, “Bu eğitim sistemi ne çektiyse toplumsal mühendislik projelerinin eğitim sistemine yansıması olan yanlış eğitim politikalarından çekti” sözlerine ilişkin de şu açıklamayı yaptı:

“Geçen gün ben bir konuşmamda dedim ki ‘Ne çektiyse bu ülke yanlış eğitim politikalarından çekti‘ ama benim kastım, bu yirmi yılın dışındaki önceki eğitim politikalarıydı. Orada cımbızlamışlar. Sanki son yirmi yılı ben eleştiriyormuşum gibi, daha önceki Millî Eğitim bakanlarımızın yapmış olduğu işte reform girişimlerini eleştiriyormuşum gibi bir bağlama oturtturmuşlar. Allah’a şükür, bulabildikleri bunlar… Yani sadece bağlam değiştirebilirler ama gerçekleri hiçbir zaman örtemezler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir