ÇevreGündemManşet - Yan

Milletvekilleri, İkizdere’de mücadele etmeye çağrıldı

Ekoloji Birliği tarafından yapılan açıklama ile millletvekillerine çağrı yapıldı, İkizdere’deki mücadeleye destek vermeleri istendi.

Rize Valiliği tarafından İkizdere’de her türlü etkinliği 15 gün süreyle yasaklaması ve köylülerin çadırlarının jandarma tarafından kaldırılması sonrası Ekoloji Birliği bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada milletvekillerine çağrıda bulunularak, İkizderelilere destek verilmesi talep edildi.

Gazete Duvar’dan Gençağa Karafazlı’nın aktardığına göre yapılan çağrıda şu ifadeler yer aldı:

“Rize İkizdere’de kolluk güçleri cumartesi gece yarısı köylülerin özel arazisine girip direniş çadırlarını söktü. Özel alanda mülk sahibinin tasarrufuna müdahale edilmesi kesinlikle kabul edilemez. İkizdere direnişine her kesimden verilen destek çok önemli, kıymetli ve değerlidir. Vadiye gelip mücadeleye destek veren ve iş makinelerini durduran milletvekilleri hangi ilden, hangi partiden olursa olsun, orada bulunmaları çok önemlidir. Ekoloji Birliği olarak tüm bileşenlerimiz ile İkizderelilerin yanındayız ve sonuna kadar destekçileriyiz. Tüm yaşam savunucularını, doğaya ve insana duyarlı tüm kurum ve kuruluşları, yaşama hakları zorla ellerinden alınmaya çalışılan İkizderelilerin fiilen yanında olmaya ve nöbetlerine destek vermeye çağırıyoruz.”

https://yaziyor.org/2021/05/16/ikizderede-jandarma-gece-cadirlari-soktu-koyluleri-gorunce-kacti/
https://yaziyor.org/2021/05/11/ikizdereliler-direniste-kararli-istiyoruz-diyenler-herhalde-parti-taraftarlari/
https://yaziyor.org/2021/05/11/bakan-ikizdere-halkina-sadece-3-dakika-ayirdi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir