ÇevreGündemManşet - YanTüm Haberler

Milas Belediye Başkanı: Yol kapanıyor, derhal Çökertme’yi terk edin

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokay, Çökertme’deki yangına yeterli müdahalede bulunulmaması sonrası yaptığı paylaşımda “Yol kapanıyor, derhal Çökertme’yi terk edin” çağrısında bulundu.

Muğla’nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesi’nde başlayan yangın, Aşağı Mazı köyünün ardından Çökertme Mahallesi’ne sıçradı. Şiddetini artıran alevler nedeniyle Çökertme koyu boşaltıldı. Rüzgarın yön değiştirmesiyle alevler Çökertme Mahallesi’ni kapladı. Yetkililer tarafından orman yollarındaki tehlike nedeniyle köye girişler yasaklandı.

Uçak desteği talebi

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sosyal medya hesabından yangın bölgesinden video paylaştı.

Tokat, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Çökertme Mahallesi’nde devam eden orman yangınlarının mahallenin etrafını saran ormanlık araziye kadar yayıldığını söyledi. Bu sebeple mahallelinin tahliyesinin de yapıldığını belirten Tokat, “Tüm ekiplerimizle söndürme, tahliye ve her türlü destek noktasında hemşerilerimizin yanındayız. Fakat buraya acil olarak uçak desteği gerekmekte. Bir kez daha haykırıyoruz” dedi.

Tokat, sonraki paylaşımında ise “Ne yazık ki tüm çabalarımıza rağmen Çökertme yanıyor. Saat oldu ne helikopter var ne uçak…Yol kapanıyor derhal Çökertme’yi terk edin…” ifadelerini kullandı.

Tıklayın: Bekir Pakdemirli, orman yangınları için belediyeleri suçladı

Tıklayın: Manavgat’ta ölenlerin sayısı 7’ye yükseldi

Tıklayın: AKP’li Milletvekili, İmamoğlu’nun montajlı fotoğrafını paylaşıp hakaret etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir