EmekManşet - Yan

Migros işçileri eylemlerinin 100. gününde de gözaltına alındı

Kod-29’la işten çıkarılan Migros işçileri eylemlerinin 100. gününde bir kez daha patron Tuncay Özilhan’ın villası önünde gözaltına alındı.

Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan daha sonra da Kod-29 ile işten atılan Migros işçilerinin direnişi 100. gününe girdi. İşçiler, işe iadelerini talep etmek için patron Tuncay Özilhan’ın İstanbul Beykoz’da bulunan villasının önünde bir araya geldi. Açıklamaya izin vermeyen polis, müdahale tehdidinde bulundu.

“Yasalar neden işçiler için kullanılmıyor?”

Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası (DGD-SEN) Başkanı Murat Bostancık ise polislere kanun ve yasaların işçilere ve işverenlere ayrı ayrı işleyip işlemediğini sordu. Patron Özilhan’ın evinin önünde eylem ve etkinlik yasağının son bulduğunu hatırlatan Bostancık, “Geçtiğimiz gün jet hızıyla tekrardan 15 gün eylem ve etkinlik yasağı getirildi. Peki bu yasalar neden jet hızıyla işçilerin tazminatlarını ödemek için kullanılmıyor?” diye sordu.

Çok sayıda işçi gözaltına alındı

İşçiler engellemeye karşı “İşçiler burada Özilhan nerede” sloganları attı. İşçilere müdahale eden polis, çok sayıda işçiyi gözaltına aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir