Manşet - YanMedya

MHP hedef göstermişti: Habertürk Genel Yayın Yönetmeni istifa etti

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in işine son verildi. Bu gelişmenin ardından kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz’un da istifa ettiği öğrenildi.

Habertürk’te yayınlanan Ebru Baki ile Para Gündem programı sonrası Bülent Aydemir’in işine son verildi.

Gazeteciler.com’un aktardığına göre, kanalın Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz da yaşananlar sonrası tüm sorumluluğu üzerine alarak istifa etti.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Devlet Bahçeli’nin açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa teklifinin konuşulduğu Habertürk’teki programın sunucusu Ebru Baki’yi hedef almıştı.

Yönter, Ebru Baki’ye hakaret etti

Yönter sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Habertürk’te art niyetli Ebru Baki’ye konuk olan Kemal Öztürk, Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ile Gülfem Saydam Sanver’in Genel Başkanımızın 100 maddelik anayasa önerisini karalama çabaları edepsizlik ve terbiyesizliktir. Ne o, kaldıramadınız mı? Kudurdunuz değil mi? Ebru Baki, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur. Bugünkü golü çıkaramayınca çirkefliği ve çirkinliğe tercih ettiler. Yuh olsun!”

Bülent Aydemir tepki gösterdi

Bunun üzerine Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter’in açıklamalarını ‘aynen iade ettiğini’ dile getirmişti. 

Aydemir, “Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey’e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum. Benzer şeyler geçmişte benim de başıma geldi. Bana sahip çıkan kimse olmadı. Bizim sahibimiz belli zaten, yüce Allah. Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok ama şunu söylemek istiyorum. Bunu misliyle iade ediyorum” ifadelerini kullanmıştı. 

“Bu üslupla mücadele etmek çok zor”

Aydemir’in sözleri üzerine Ebru Baki ise, “Evet sahip çıkılmaya hiç ihtiyacım yok, onun dışında verilecek bir cevap yok. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir konu değil. Çünkü bu üslupla mücadele etmek çok zor” diye konuşmuştu.

Devlet Bahçeli’den boykot

Son olarak Devlet Bahçeli bugün kişisel Twitter hesabında “Habertürk TV izlemiyorum” diyerek boykot çağrısında bulunmuştu.

https://yaziyor.org/2021/05/04/bahcelinin-yardimcisindan-gazeteciye-hakaret/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir